26–29 września 2020 roku spotkamy się na II Kongresie Tańca w Warszawie. Rozpoczynamy w sobotę Warszawskim Świętem Tańca – Narodowy Instytut Muzyki i Tańca łączy siły ze szkołami, artystami i artystkami niezależnymi, organizacjami pozarządowymi i instytucjami kultury, by zaprosić do tańca osoby uczestniczące w Kongresie, a także mieszkanki i mieszkańców Warszawy.

Na warsztatach, które odbędą się w różnych częściach miasta, będzie można poznać całe spektrum tańca – od tradycyjnej polki przez japońskie butoh po hip-hop i jazz. Wieczorem zapraszamy do Centrum Sztuki Współczesnej i PROMU Kultury na spektakle, a także spotkania taneczne na Krakowskim Przedmieściu organizowane przez Pracownię Muzyki Tradycyjnej we współpracy z Narodowym Instytutem Kultury i Dziedzictwa Wsi.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, wystarczy się zapisać – formularz jest dostępny do 12.00 25 września w zakładce rejestracja.

26 września, sobota – program

  • 10:00 - 11:30

    Partnering: soft release. Warsztaty

    Celem zajęć jest zrozumienie, co się dzieje podczas dzielenia ciężaru z partnerem, a także zmotywowanie i rozluźnienie ciała poprzez kontakt fizyczny. Podczas warsztatu skupimy się na miękkości, świadomości i organice ruchu w improwizacji z partnerem oraz na sztuce spokojnego i miękkiego wchodzenia w kontakt fizyczny. Poznamy wybrane podstawy partnerowania i zasady techniczne, które im towarzyszą. Poszukamy swobodnego ruchu zarówno solo jak i z partnerem. Skupimy się na miękkości i płynności ruchu, poprzez pracę na strukturach powięziowych w kontakcie. Warsztat prezentuje metodę wypracowaną w projekcie ODDAJ CIĘŻAR.

    Warsztaty poprowadzi Karolina Kroczak, tancerka, choreografka i autorka praktyki partneringu ODDAJ CIĘŻAR.

    Miejsce: Oddaj Ciężar Studio, Brzeska 18, lok U5

    Organizator: Oddaj Ciężar Studio

  • 10:00 - 12:00

    Lindy hop w parach. Warsztaty

    Lindy hop to jeden z rodziny tańców swingowych, którego początki sięgają lat 20. i 30. XX wieku. Powstał w kręgach afroamerykańskich nowojorskiego Harlemu i jest ściśle powiązany z charlestonem, jitterbugiem, balboą czy tzw. vintage jazzem. Jego główną zaletą jest społeczny charakter, co oznacza, że jest tańczony przede wszystkim na potańcówkach, nie jako taniec turniejowy. Wykreowany przez ludzi spracowanych, a przy tym kochających jazz i muzykę swingową, wykorzystuje naturalne ruchy ludzkiego ciała tak, by taniec nie był nadto wyczerpujący i wymagający niezwykłej sprawności, a jednocześnie dawał dużo radości.

    Zajęcia poprowadzą instruktorzy szkoły ShimSham – warszawski swing: Ola Szatkowska i Alexey Kazennov.

    Warsztaty będą prowadzone po angielsku i po polsku.

    Prosimy, aby każda osoba z pary zarejestrowała się oddzielnie. Dziękujemy!

    Organizator: ShimSham – warszawski swing

    Miejsce: El Palacio del Tango, Wybrzeże Kościuszkowskie 21a

  • 10:00 - 12:00

    Floorwork. Warsztaty

    Trening oparty na technice tańca współczesnego z naciskiem na floorwork. Krok po kroku poznajemy elementy, które później wykorzystujemy w kombinacjach. Poznane sekwencje pozwalają nam utrwalić ruch, by móc płynnie wchodzić w podłogę i swobodnie balansować między poziomami.

    Zajęcia składają się z solidnej rozgrzewki, ćwiczeń technicznych oraz choreografii. Na zajęciach nie zabraknie kombinacji, które pozwolą zapoznać się floorworkiem. Będziemy badać zakres możliwości poruszania się w parterze, bazując na różnych jakościach ruchu. Prowadząca Iza Pokropek podczas zajęć dużą uwagę przywiązuje do muzyki. Jej choreografie to nie tylko wyzwanie fizyczne dla ciała, ale i praca nad muzykalnością. Choreografie to zabawa kierunkami, poziomami oraz dynamiką przy energicznej muzyce.

    Warsztaty poprowadzi Iza Pokropek, tancerka Teatru Tańca Zawirowania.

    Organizator: Branżowa Komisja Dialogu Społecznego ds. Tańca, Akademia Tańca Zawirowania

    Miejsce: Akademia Tańca Zawirowania, Wspólna 61

  • 12:00 - 14:00

    Charleston i authentic jazz. Warsztaty

    W samym sercu Warszawy, w przepięknych wnętrzach Pałacu Kultury i Nauki, odbędą się warsztaty jazzu autentycznego (authentic jazz) i charlestona. W sobotnie popołudnie będziesz mieć szansę postawić swoje pierwsze kroki w swingowym klimacie. Za sprawą wspaniałej muzyki swingowej przeniesiesz się do niesamowicie klimatycznych lat 20. i 30. ubiegłego wieku.

    Weź ze sobą wygodne buty i szeroki uśmiech, czeka Cię dawka bardzo pozytywnej energii!

    Warsztaty poprowadzi Ewa Jarosz-Jarszewska, instruktorka Studia Tańca Swingowego SWINGOUT.PL.

    Organizator: Studio Tańca Swingowego SWINGOUT.PL

    Miejsce: Milonga Warszawska Studio, Pałac Kultury i Nauki, plac Defilad 1

  • 12:00 - 13:30

    Dawne tańce dworskie. Warsztaty

    W programie warsztatów znajdą się tańce dworskie, o plebejskim rodowodzie, mające często swoje odpowiedniki lub pierwowzory w tańcu ludowym. Sięgniemy aż do XVI-wiecznej Francji, by poznać branle. Przeniesiemy się do XVII-wiecznej Anglii, by zatańczyć kilka kontredansów. Na koniec powrócimy do Polski na spotkanie z polonezem.

    Tańce poprowadzi zespół Amatum – Robert Lubera, Anna Ilczuk, zagra Sabionetta pod kierownictwem Agnieszki Obst-Chwały.

    Organizator: Pracownia Muzyki Tradycyjnej przy Instytucie Muzyki i Tańca

    Miejsce: Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi, Krakowskie Przedmieście 66

  • 12:15 - 14:15

    Charleston i authentic jazz. Warsztaty

    Taniec solo do muzyki jazzowej jest podstawą ruchu w tańcach swingowych. Odjęcie aspektu socjalnego i połączenia z partnerem pomaga zapanować nad własnymi ruchami, ich płynnością i dokładnością. Solo wyzwala w tancerzach radość i pozwala skupić się na rytmice i muzykalności w tańcu.

    Zajęcia poprowadzi instruktorka szkoły ShimSham – warszawski swing: Krystyna Dębicka.

    Organizator: ShimSham – warszawski swing

    Miejsce: El Palacio del Tango, Wybrzeże Kościuszkowskie 21a

  • 12:30 - 14:30

    Contemporary neoklasyka. Warsztaty [odwołane z powodu choroby prowadzącego]

    Podczas zajęć połączymy technikę tańca współczesnego z unowocześnionym tańcem klasycznym.
    Taniec neoklasyczny, w odróżnieniu od tańca klasycznego, rezygnuje ze sztywnych reguł ułożenia nóg, rąk, korpusu i głowy. To styl wzbogacony o swobodniejszy niż w klasycznym, miękki przepływ ruchu przy zachowaniu długich linii rąk i nóg. Jednocześnie posłużymy się różnorodnością dynamiczną tańca współczesnego, by odkryć własną ekspresję ruchową i emocjonalną. Nauczymy się oddychać w tańcu i rozwiniemy muzykalność, a to wszystko podczas ćwiczeń technicznych oraz krótkiej choreografii.

    Warsztaty poprowadzi tancerz Beniamin Citkowski.

    Organizator: Branżowa Komisja Dialogu Społecznego ds. Tańca, Akademia Tańca Zawirowania

    Miejsce: Akademia Tańca Zawirowania, Wspólna 61

  • 13:00 - 14:30

    Ballet Class

    Warsztat wprowadzający do techniki tańca klasycznego dla dorosłych, składający się z serii ćwiczeń baletowych przy drążku, na środku sali, a także baletowego stretchingu. Lekcja baletu ma na celu wzmocnienie wszystkich partii ciała w rytmie muzyki klasycznej, korektę postawy, a także rozciągnięcie mięśni i ukojenie umysłu. Podstawą tych zajęć są uproszczone kombinacje baletowych ćwiczeń, a dzięki kombinacjom na środku sali można poczuć się jak prawdziwa tancerka.

    Zajęcia poprowadzi Dorota Mentrak-Bączkowska, pedagog baletu, absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie oraz Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

    Organizator: Kultura Fizyczna
    MiejsceKultura Fizyczna, Cieszyńska 6

  • 14:00 - 15:30

    Tradycyjne tańce spod Poznania oraz tańce korowodowe. Warsztaty

    Damy Wam do wiwatu! Archaiczne tańce korowodowe cenimy sobie na równi z oberkiem, polką czy zabawami o „kadrylowej” proweniencji. Tym razem przyprawimy tę wybuchową mieszankę dzikimi tańcami z regionu Kozła.

    Warsztaty poprowadzi Poznański Dom Tańca.

    Poznański Dom Tańca to spotkanie z surową, spontaniczną, wyrastającą z naturalnego rytmu życia muzyką wiejską. To radość z doświadczania tradycyjnych, zapomnianych często form zabawy przy dźwiękach skrzypiec, bębnów, dud, lir korbowych i innych tradycyjnych instrumentów. Dom Tańca to idea i przestrzeń, do której w Poznaniu od piętnastu lat zaprasza Jacek Hałas i inni muzycy zarażeni pięknem kultury tradycyjnej.

    Zagra Kapela Hałasów i Kapela Adama Kaisera.

    Organizator: Pracownia Muzyki Tradycyjnej przy Instytucie Muzyki i Tańca

    Miejsce: Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi, Krakowskie Przedmieście 66

  • 14:30 - 16:00

    Choreografia improwizacji. Warsztaty

    Wielotorowy trening tańczenia i tworzenia tańca. Do wprowadzenia w ruch wykorzystuje muzykę, pracę z grupą, dotykiem i głębokim relaksem. Szuka fizycznej przyjemności płynącej z tańca i satysfakcji ze świadomego poruszania się w relacji do otoczenia i innych ciał. Uczy płynnego włączanie do tańca wszystkiego tego, co w danym momencie wydaje się tańczącemu istotne – różnych aspektów ruchu, uwagi, odczuć, emocji, relacji, fantazji, światopoglądu, energii, wartości itp.

    Warsztat poprowadzą choreografki i tancerki Maria Stokłosa i Aleksandra Borys.

    Organizator: Branżowa Komisja Dialogu Społecznego ds. Tańca, Centrum w Ruchu

    Miejsce: Centrum w Ruchu, Wawerskie Centrum Kultury, Żagańska 1a

  • 14:30 - 16:30

    Balboa w parach. Warsztaty

    W latach 20. i 30. na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych jazzmani grali szybko, a chętnych do tańca było wielu. Sale balowe pękały w szwach, a tancerze przebierali nogami od zmierzchu do świtu. Nie ma tempa zawrotnego – jest tempo do balboa. Nie ma zbyt małej przestrzeni na parkiecie – jest miejsce na balboa.

    Zajęcia poprowadzą instruktorzy szkoły ShimSham – warszawski swing: Bogna Jabłońska-Kwast i Piotr Kwast.

    Prosimy, aby każda osoba z pary zarejestrowała się oddzielnie. Dziękujemy!

    Organizator: ShimSham – warszawski swing

    Miejsce: El Palacio del Tango, Wybrzeże Kościuszkowskie 21a

  • 15:00 - 17:00

    Poruszeni rytmem. Warsztaty

    Dla wszystkich tych, którzy chcą spróbować zinterpretować ruchem muzykę flamenco, a nie znają tej techniki tańca. We flamenco struktura tańca oparta jest o rytm i pieśń. Wystarczy zrozumieć strukturę, aby móc zinterpretować utwór flamenco – w dowolnej technice tanecznej. W trakcie warsztatów zajmiemy się najprostszymi rytmicznie rytmami binarnymi. Uczestnicy poznają ich strukturę i pod przewodnictwem prowadzącej będą interpretować utwory we własnych technikach i na swoim poziomie zaawansowania.

    Warsztaty poprowadzi Małgorzata Matuszewska.

    Organizator: Branżowa Komisja Dialogu Społecznego ds. Tańca, Akademia Tańca Zawirowania

    Miejsce: Akademia Tańca Zawirowania, Wspólna 61

  • 16:00 - 18:00

    Taniec klasyczny dla dzieci. Warsztaty

    Taniec klasyczny, popularnie balet, to technika taneczna, która jest podstawą tańca artystycznego na scenie, technika, której elementy wykorzystujemy we wszystkich stylach tańca.

    Balet wzorowany na estetycznych kanonach starożytnej sztuki pozwala ukształtować prawidłową postawę ciała i nabyć umiejętność koordynacji ruchowej. Balet pozwala nauczyć dzieci zasad estetyki ruchu, gracji, eleganckiego sposobu poruszania się.

    Organizator: Szkoła Tańca i Baletu „Piruecik”

    Miejsce: Szkoła Tańca i Baletu „Piruecik”, Tamka 40

  • 16:00 - 17:00

    Słuchaj Uchem. Tradycyjne tańce i zabawy dla rodzin z dziećmi

    Dookoła piękny świat, a magiczne historie mogą czekać nawet pod listkiem czy na brzegu jeziora. Zapraszamy więc wszystkich na muzyczną i taneczną wyprawę, która pozwoli poczuć zapach lasu, strumyków, błotnistych zarośli i pełnych ziół ogrodów.

    Zawędrujemy do miejsc, gdzie się śpiewa, tańczy, gra bawi w tradycyjny sposób. Będziecie mogli wraz z nami spotkać wiele magicznych postaci – myszka, kotek, przepiórka, baran, papuga, sroka, lisek, komar i mucha – każde ma swoją piosenkę i ulubioną zabawę.

    Zajęcia poprowadzi Teatrzyk Słuchaj Uchem, czyli Kaja i Janusz Prusinowscy, Piotr Piszczatowski i przyjaciele.

    Organizator: Pracownia Muzyki Tradycyjnej przy Instytucie Muzyki i Tańca

    Miejsce: Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi, Krakowskie Przedmieście 66

  • 16:00 - 17:10

    Poznaj magię baletu. Warsztaty dla dzieci i rodziców

    Edukacyjne warsztaty baletowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych, podczas których uczestnicy dowiedzą się, skąd pochodzi balet klasyczny, jak się kształtował, jakie są stroje, buty do tańca i poznają podstawy techniki tańca klasycznego.

    Podczas części praktycznej uczestnicy po przebraniu się w wygodniejsze stroje wezmą udział we fragmencie lekcji baletu klasycznego, podczas, której poznają podstawowe pozycje baletowe oraz ich nazwy, poznają ćwiczenia wzmacniające i rozciągające, poznają podstawy rytmiki.

    Organizator: Centrum Baletowe Neoclassica

    Miejsce: Centrum Baletowe Neoclassica, Zgoda 5

  • 16:00 - 18:00

    Strategie przetrwania w ciele, w czasie i w przestrzeni. Warsztaty

    Zapraszam Cię na spotkanie, podczas którego wspólnie będziemy przyglądać się trzem sytuacjom:

    1. co się dzieje, kiedy idziesz za pierwszym odruchem płynącym z ciała,
    2. jakie podejmujesz decyzje, kiedy założymy, że robisz coś zupełnie przeciwnego do pierwszego odruchu i tak na przykład zamiast wstać, kładziesz się, zamiast przyspieszania zwalniasz, zamiast spinania mięśni rozluźniasz je, zamiast wstrzymania oddechu oddychasz, zamiast tańczyć ładnie tańczysz brzydko, zamiast odruchu, analizujesz, zamiast tańczenia w centrum podążasz ku peryferiom sali, zamiast implozji z zamkniętymi oczami wchodzisz w relację i wszystko to vice versa plus wiele innych kombinacji przeciwieństw,
    3. kiedy nie wybierasz ani 1, ani 2 tylko szukasz jeszcze innej, trzeciej możliwości. Bo budowanie świadomej strategii choreograficznej związane jest z wyborem. Wówczas z trybu przetrwania przechodzimy do przyjemności. Zapraszam do tego doświadczenia profesjonalistów i profesjonalistki, badaczy i badaczki, osoby, które nie są zawodowo związane z tańcem, dopiero się uczą lub po prostu lubią ruch.


    Warsztaty poprowadzi Magdalena Przybysz.

    Organizator: Branżowa Komisja Dialogu Społecznego ds. Tańca, PROM Kultury

    Miejsce: PROM Kultury, Brukselska 23

  • 16:00 - 18:00

    Butoh. Warsztaty

    Warsztaty butoh przeznaczone są dla tancerzy, aktorów, performerów, ale też osób bez doświadczenia – takich, które szukają autentycznego ruchu oraz uważnej obecności w ciele i przestrzeni.

    W pierwszej części warsztatu będziemy szukać inspiracji w swoim wnętrzu oraz otaczającym nas świecie i badać, jak naturalne impulsy budują w nas własne poruszenia. Improwizując pod wpływem muzyki, słów, obrazów czy w ciszy, świadomi oddechu, będziemy ćwiczyć uważność oraz eksplorować relacje między formą i treścią.

    W drugiej części będziemy pracować nad konkretnymi zadaniami wynikającymi z obrazów lub tekstu. Będziemy badać zależności między sferą wyobraźni, emocjami i prawdziwym językiem ciała, który pojawi się w procesie uwalniania go od zbędnych form i nawyków.

    Warsztaty poprowadzi Anita Zdrojewska, artystka niezależna, tancerka butoh.

    Organizator: Branżowa Komisja Dialogu Społecznego ds. Tańca, BUTOHSFERA

    Miejsce: BUTOHSFERA, Narbutta 46/48

  • 16:15 - 17:45

    Ziemia/ Ciało/ Kosmos. Warsztaty

    Warsztaty opierają się na badaniach nad relacją ciała człowieka z Ziemią i Kosmosem, zarówno na poziomie naukowym oraz kulturowym. Są wynikiem połączenia art and science/ wiedzy i praktyk somatycznych z kosmologią. Oferowana praktyka ruchowa zajmuje się ciałem i jego ruchem. Traktuje ciało jako: ciało ludzkie, ciało międzygatunkowe, ciało jako Ziemia, ciało jako Układ Słoneczny, ciało jako Wszechświat. Zakłada, że otoczenie jest przedłużeniem ciała ludzkiego i vice versa.

    Warsztat poprowadzą choreografki i tancerki Maria Stokłosa i Aleksandra Borys.

    Organizator: Branżowa Komisja Dialogu Społecznego ds. Tańca, Centrum w Ruchu

    Miejsce: Centrum w Ruchu, Wawerskie Centrum Kultury, Żagańska 1a

  • 17:00 - 18:15

    Hip-hop. Warsztaty

    Warsztaty hip-hopu na poziomie początkującym dla dorosłych to świetna zabawa dla wszystkich miłośników ulicznego stylu i muzyki. Uczestnicy warsztatów poznają kroki i ruchy charakterystyczne dla hip-hopu, a choreografia zatańczona w rytm popularnej muzyki i inspirowana teledyskami zagranicznych gwiazd zapewni ogromną dawkę energii i pozwoli się zrelaksować.

    Warsztaty poprowadzi tancerz i instruktor Artur Golec.

    Organizator: Egurrola Dance Studio

    Miejsce: Egurrola Dance Studio – Tarchomin, Galeria Północna, Światowida 17

  • 17:00 - 18:15

    Latino solo dla kobiet. Warsztaty

    W czasie warsztatów latino na poziomie początkującym dla dorosłych uczestnicy poczują się jak na gorącej hiszpańskiej plaży. Nauka tańców latynoamerykańskich to połączenie zmysłowych, ekspresyjnych choreografii oraz fantastycznej latynoskiej muzyki, które gwarantuje świetną zabawę, przywołującą na myśl wakacyjne wspomnienia.

    Warsztaty poprowadzi tancerka i instruktorka Julia Adamczyk.

    Organizator: Egurrola Dance Studio

    Miejsce: Egurrola Dance Studio – Wawer, Szpotańskiego 4

  • 17:00 - 18:15

    Jazz dla młodzieży 15+. Warsztaty

    Uczestnicy warsztatów tańca jazzowego na poziomie początkującym poznają jeden z najpopularniejszych stylów tańca, który można podziwiać na deskach wielu teatrów muzycznych. Ucząc się przygotowanej choreografii, będą mogli wyrazić w tańcu swoją wrażliwość i emocje oraz zadbać o wszechstronny rozwój ruchowy.

    Warsztaty poprowadzi tancerka i instruktorka Katarzyna Mieczkowska.

    Organizator: Egurrola Dance Studio

    Miejsce: Egurrola Dance Studio – Śródmieście, Al. Jerozolimskie 91

  • 17:00 - 18:15

    Taniec nowoczesny dla dzieci 6–10 lat. Warsztaty

    Warsztaty tańca nowoczesnego na poziomie początkującym dla dzieci to świetny początek przygody z tańcem. Uczestnicy warsztatów poznają energetyczne disco dance, a także elementy innych stylów – hip-hopu oraz tańca jazzowego. Zajęcia zapewniają maluchom przede wszystkim mnóstwo radości i pozwalają spożytkować energię, a tym samym zachęcają je do aktywności fizycznej.

    Warsztaty poprowadzi tancerka i instruktorka Klaudia Koruba.

    Organizator: Egurrola Dance Studio

    Miejsce: Egurrola Dance Kids, Centrum Handlowe BLUE CITY, Al. Jerozolimskie 179

  • 17:30 - 18:15

    „Empty Bodies”. Spektakl Teatru Tańca Zawirowania

    Spektakl o strukturze kolażu, w którym poetyckie obrazy nawiązujące do tematyki relacji matka-dziecko przeplatają się z motywami zaczerpniętymi z życia trzech kobiet, z których każda na swój sposób zmaga się z problemami cielesności.

    Koncepcja i choreografia: Karolina Kroczak
    Muzyka: collage
    Tekst: Kaya Szulczewska
    Zdjęcia/oprawa wizualna: Natalia Miedziak-Skonieczna
    Produkcja: Teatr Tańca Zawirowania/Fundacja Scena Współczesna
    Więcej: https://zawirowania.pl/teatr/spektakle

    Organizator: Branżowa Komisja Dialogu Społecznego ds. Tańca, Centrum Teatru i Tańca w Warszawie

    MiejsceCentrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Jazdów 2

  • 18:00 - 19:30

    Potańcówka przy dudach. Warsztaty

    Przygodna grupa znakomitych muzykantów z Beskidu Żywieckiego zagra i zaśpiewa z werwą, przytupem i dudami, by oddać atmosferę żywiołowych potańcówek przy dudach, które się tam spontanicznie odbywają. W programie tradycyjne tańce górali żywieckich: obyrtki, walczyki, polki, hajduki oraz oczywiście Koń. Nasza dewiza: wszystko będzie dobrze.

    Wystąpi zespół w składzie: Marta Matuszna – skrzypce, Karolina Bałaś – skrzypce, Przemysław Ficek – dudy,  Marcin Blachura – dudy, Rafał Bałaś – dudy, Stanisław Bafia – altówka oraz Bartłomiej Mieszczak – taniec.

    Organizator: Pracownia Muzyki Tradycyjnej przy Instytucie Muzyki i Tańca

    Miejsce: Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi, Krakowskie Przedmieście 66

  • 18:00 - 20:00

    Modern jazz. Warsztaty

    Modern jazz to technika łącząca w sobie elementy baletu, tańca modern oraz tańca akrobatycznego, która w żaden sposób nie ogranicza wyobraźni pedagoga. Jest to technika wymagająca rozciągniętego ciała, oparta na policentryzmie i izolacjach.

    Na warsztatach ćwiczący wykonają szereg ćwiczeń , które rozwijają i rozciągają poszczególne grupy mięśniowe, poprawiają motorykę ciała, rozwijają kreatywność uczestników. Będziemy się uczyć w sposób ekspresyjny wyrażać w tańcu uczucia i emocje, jak również otwierać się na drugiego człowieka i na świat.

    Organizator: Szkoła Tańca i Baletu „Piruecik”

    Miejsce: Szkoła Tańca i Baletu „Piruecik”, Tamka 40

  • 18:30 - 19:45

    Hip-hop. Warsztaty

    Warsztaty hip-hopu na poziomie początkującym dla dorosłych to świetna zabawa dla wszystkich miłośników ulicznego stylu i muzyki. Uczestnicy warsztatów poznają kroki i ruchy charakterystyczne dla hip-hopu, a choreografia zatańczona w rytm popularnej muzyki i inspirowana teledyskami zagranicznych gwiazd zapewni ogromną dawkę energii i pozwoli się zrelaksować.

    Warsztaty poprowadzi tancerz i instruktor Artur Golec.

    Organizator: Egurrola Dance Studio

    Miejsce: Egurrola Dance Studio – Tarchomin, Galeria Północna, Światowida 17

  • 18:30 - 19:45

    Latino dla par. Warsztaty

    W czasie warsztatów latino na poziomie początkującym dla dorosłych uczestnicy poczują się jak na gorącej hiszpańskiej plaży. Nauka tańców latynoamerykańskich to połączenie zmysłowych, ekspresyjnych choreografii oraz fantastycznej latynoskiej muzyki, które gwarantuje świetną zabawę, przywołującą na myśl wakacyjne wspomnienia.

    Warsztaty poprowadzi tancerka i instruktorka Julia Adamczyk.

    Prosimy, aby każda osoba z pary zarejestrowała się oddzielnie. Dziękujemy!

    Organizator: Egurrola Dance Studio

    Miejsce: Egurrola Dance Studio – Wawer, Szpotańskiego 4

  • 18:30 - 19:45

    Jazz dla młodzieży 15+. Warsztaty

    Uczestnicy warsztatów tańca jazzowego na poziomie początkującym poznają jeden z najpopularniejszych stylów tańca, który można podziwiać na deskach wielu teatrów muzycznych. Ucząc się przygotowanej choreografii, będą mogli wyrazić w tańcu swoją wrażliwość i emocje oraz zadbać o wszechstronny rozwój ruchowy.

    Warsztaty poprowadzi tancerka i instruktorka Katarzyna Mieczkowska.

    Organizator: Egurrola Dance Studio

    Miejsce: Egurrola Dance Studio – Śródmieście, Al. Jerozolimskie 91

  • 18:30 - 19:45

    Taniec nowoczesny dla dzieci 11–14 lat. Warsztaty

    Warsztaty tańca nowoczesnego na poziomie początkującym dla dzieci to świetny początek przygody z tańcem. Uczestnicy warsztatów poznają energetyczne disco dance, a także elementy innych stylów – hip-hopu oraz tańca jazzowego. Zajęcia zapewniają maluchom przede wszystkim mnóstwo radości i pozwalają spożytkować energię, a tym samym zachęcają je do aktywności fizycznej.

    Warsztaty poprowadzi tancerka i instruktorka Klaudia Koruba.

    Organizator: Egurrola Dance Studio

    Miejsce: Egurrola Dance Kids, Centrum Handlowe BLUE CITY, Al. Jerozolimskie 179

  • 19:00 - 22:00

    Noc Tańca/Fala Tańca

    „Axiom of Choice”. Spektakl HOTELOKO movement makers, Agaty Życzkowskiej i Mirka Woźniaka

    Impulsem do powstania spektaklu jest teoria matematyczna – aksjomat wyboru, nad którą polscy naukowcy pracowali w okresie międzywojennym. To idea mówiąca o istnieniu niepustych zbiorów rozłącznych, dla których występuje wspólny zbiór, tzw. selektor. Zawiera on dokładnie po jednym zgodnym elemencie z każdego z tych zbiorów.

    Ta definicja zostaje przetworzona przez pryzmat tożsamości artystów w aspekcie społecznym i choreograficznym. Selektory, które wybierają, to łączące ich wątki wspólne jak pokolenie, grupa krwi czy zapach mandarynek z dzieciństwa. Ludzie z dwóch różnych światów mogą być sobie bliżsi, niż mogliby sądzić. Zbiory wspólne i zbiory rozłączne tworzą pewnik wyboru. Wspólne odkrycia oparte o analizę zbiorów i liczb budują bliskość, a ta rozumiana jako organiczna potrzeba, wiedzie ku intymności. To pozwala na wzajemny, głęboki wgląd w osobiste historie każdego z artystów, którzy zanurzają się we wzajemnej perspektywie, co owocuje mnogością pojawiania się wspólnych zbiorów – selektorów. Te zaś nierzadko demaskują najskrytsze pragnienia i lęki.

    Koncepcja: Agata Życzkowska
    Choreografia, reżyseria, dramaturgia, wykonanie: Mirek Woźniak / Agata Życzkowska
    Wideo: Wojtek Kaniewski
    Produkcja: Fundacja Rozwoju Teatru „NOWA FALA”
    Spektakl powstał dzięki współfinansowaniu m.st. Warszawa

    „Fala tańca”

    Krótkie etiudy choreograficzne w formie wideo oraz na żywo przygotowane przede wszystkim przez młodych twórców i twórczynie.

    Organizator: Branżowa Komisja Dialogu Społecznego ds. Tańca, Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’, HOTELOKO movement makers

    Miejsce: PROM Kultury, Brukselska 23

  • 20:00 - 21:30

    Warsztaty z Warszawskim Domem Tańca

    Wiejskie oraz warszawskie, tańce i zabawy dla miłośników tańca w każdym wieku. Tańce poprowadzi Grzegorz Ajdacki, a zagra Wowakin.

    Nasze stowarzyszenie założyła w 1994 roku grupa osób zafascynowanych polską muzyką tradycyjną in crudo, czyli w jej oryginalnym brzmieniu, bez stylizacji i opracowań. Zajmujemy się szczególnie tańcem, śpiewem i muzyką instrumentalną Polski Centralnej i Wschodniej. Jeździmy na wieś, gdzie uczymy się od starszych ludzi dawnych sposobów gry na instrumentach, śpiewu i tańca. Prowadzimy także warsztaty muzyczne i zajęcia z dziećmi, organizujemy koncerty i potańcówki z udziałem wiejskich muzykantów. Od połowy 2015 r. wiele naszych działań lokujemy pod dachem Ambasady Muzyki Tradycyjnej - placówki dyplomatycznej i edukacyjnej, którą powołaliśmy do życia w drewnianym domku w sercu Warszawy.

    Organizator: Pracownia Muzyki Tradycyjnej przy Instytucie Muzyki i Tańca

    Miejsce: Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi, Krakowskie Przedmieście 66

Ta strona używa cookies celem umożliwienia rejestracji uczestników wydarzenia i obsługi procesów pokrewnych. Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję